• APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• 30.04.2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W apelu udział wzięli uczniowie klasy IV, V oraz VI.

Należy upamiętniać tę datę, ponieważ, jak mówił Piłsudski: KTO NIE SZANUJE I NIE CENI SWEJ PRZESZŁOŚCI, NIE JEST GODZIEN SZACUNKU TERAŹNIEJSZOŚCI ANI PRAWA DO PRZYSZŁOŚCI”.

Przypomnieliśmy sobie najważniesze fakty związane z tym historycznym wydarzeniem, m. in. to, że Konstytucja była drugim takim nowoczesnym dokumentem na świecie i PIERWSZYM w Europie. Polacy usilnie wlaczyli o ocalenie wolności, poprzez zmiany ustrojowe, ale jak pokazuje historia, były one nieskuteczne. Polska, mino wszystko, znika z map Europy na 123 lata. Uśmiadomiliśmy sobie, że wolność dana raz, nie jest na zawsze.

• WIZYTA W TEATRZE

• 22 kwietnia, przedszkolaki wybrały się do Skierniewic na spektakl edukacyjny „Brzechwa 2020" oparty na twórczości Jana Brzechwy, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Aktorzy teatru Capitol, zaprezentowali pełną humoru szaloną lekcję. Treści płynące ze sceny były uniwersalne, łatwe w odbiorze i atrakcyjne dla dzieci. Przedstawienie obfitowało w moc atrakcji, takich jak pacynki, teatr cieni i multimedialna niespodzianka. Kolejnymi punktami wycieczki był spacer ulicami Skierniewic i zabawy ruchowe w sali zabaw „Dzieciaki rządzą". To była kolejna wspaniała wyprawa i nauka dla najmłodszych.