• 28 stycznia 2024 roku odbędzie się 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

• Tego dnia w całej Polsce, ale także w sztabach za granicą odbędzie się zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla polskich szpitali do diagnozowania i walki z chorobami płuc.

Nieco wcześniej, bo już 23.01.2024, rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na ten cel w naszej szkole. Puszka będzie umieszczona na dolnym korytarzu dla wszystkich, chcących wesprzeć akcję. W zamian każdy otrzyma uśmiech i czerwone serduszko:) Zbiórka potrwa do 26.01.2024.

• BĄDŹ ZWYCIĘZCĄ-WYGRAJ SWOJE ŻYCIE

• Miło nam poinformować, że

Martyna Traczyk, uczennica klasy 8, zdobyła I miejsce

a Błażej Polit, uczeń klasy 8, zdobył II miejsce

w konkursie plastycznym organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Skierniewicach.

Konkurs ten realizowany był w ramach publicznego współfinansowania przez Gminę Maków

Zwycięzcom gratulujemy!

• POKAZ HISTORYCZNY POWSTANIE STYCZNIOWE

• Dnia 12 stycznia 2024 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała uczniom pokaz historyczny po tytułem "Powstanie Styczniowe".

Umundurowani i uzbrojeni na wzór powstańców rekonstruktorzy przedstawili wiele interesujących faktów na temat tego dramatycznego wydarzenia w historii Polski
            Dzieci miały okazję jeszcze raz usłyszeć o rozbiorach Rzeczypospolitej i dążeniach Polaków do niepodległości.
            Opowieści o bohaterskiej walce o wolność, honor i ojczyznę towarzyszyła prezentacja kolekcji strojów oraz broni białej i palnej używanej podczas powstań.
            Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w spektaklu: wcielali się w role kosynierów i zesłańców na Sybir, walczyli na szable i kosy, ćwiczyli musztrę i strzelali z muszkietów.
            Była to bardzo ciekawa lekcja historii dla wszystkich.