• XIX TARGI KARIERY "SZKOŁA DLA ÓSMOKLASISTY"

• We wtorek 19 marca nasi najstarsi uczniowie pod opieką wychowawczyni – p. Agnieszki Nitery wzięli udział w XIX Targach Kariery “Szkoła dla ósmoklasisty” organizowanych przez Centrum Informacji i Planowania Kariery we współpracy z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.

Na hali OSiR zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych z naszego regionu. Uczestniczyli również w dniach otwartych w ZSZ nr 1 i ZSZ nr 2 w Skierniewicach. Uczniowie tych szkół oprowadzili nas po swoich placówkach, przedstawiając ich bazę dydaktyczną i lokalową, zaprezentowali mocne strony szkół.

Nasi ósmoklasiści mieli możliwość uczestnictwa w doświadczeniach, eksperymentach oraz prezentacjach przygotowanych przez starszych kolegów pod okiem nauczycieli technikum. Odbyli nawet profesjonalną sesję fotograficzną.

• BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI

• Jednym z ważnych zadań realizowanych przez naszą szkołę jest wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów, nauka bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie.

Dlatego też nasi uczniowie wzięli udział w webinariach organizowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Nauczyliśmy się, jak nawiązywać bezpieczne relacje w sieci, chronić swoje dane i wizerunek w Internecie, a także jak rozpoznać cyberprzemoc i jej przeciwdziałać. Dzięki tej akcji edukacyjnej wszyscy – od maluchów po ósmoklasistów - wzbogaciliśmy swoją wiedzę i umiejętności cyfrowe.

• ,,KUP PAN SZCZOTKĘ’’ – akcja charytatywna

• Nasza szkoła dołączyła do akcji.

Kup Pan szczotkę!- My wyślemy ją do Afryki”

Zbieramy szczoteczki, pasty do zębów oraz mydło w kostce dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Za pośrednictwem Fundacji Redemptoris Missio wolontariusze pracujący i wyjeżdżający na misje zabiorą je ze sobą.

Akcja trwa do końca kwietnia.

TY TEŻ MOŻESZ POMÓC!!!!

• DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

• M. Pawlikowska-Jasnorzewska,

„Święto Kobiet”

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty! Taki dzień raz się w roku zdarza, gdy 8 Marca z gwarem wiosny wytryśnie z kartek kalendarza.Tak, to wspaniałe, wielkie Święto, więc śpieszą chłopcy i panowie z bukietem życzeń w barwach kwiatów –Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

W piątek 8 marca uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Kobiet. Chłopcy złożyli wszystkim paniom i koleżankom, tym starszym i tym młodszym,  najserdeczniejsze życzenia i wręczyli upominki.

• INFORMACJA DLA RODZICÓW

• Wszystki potrzebne dokumenty dotyczące rekrutacji do szkoły oraz oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/25 znajdują się w zakładce:

STREFA UCZNIÓW I RODZICÓW / DOKUMENTY / OŚWIADCZENIA I REGULAMINY