• NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA TYTUŁ SZKOŁY Z MISJĄ

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez Fundację „Redemptoris Missio” Razem mamy ogromną moc!

Poniżej publikujemy list od Pani Jusytyny Janiec Palczewskiej- Prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Waszą pomoc. Dzięki darom, które nam  przekazaliście będziemy mogli pomóc wielu potrzebującym.

Dziękujemy za Waszą wrażliwość na losy najuboższych mieszkańców świata. To wspaniałe, że w pomoc angażujecie swoich podopiecznych i od najmłodszych lat uczycie ich zauważać potrzeby drugiego człowieka.

Z ogromną radością chcielibyśmy przyznać Waszej placówce tytuł

„SZKOŁA Z MISJĄ”.

• KONKURS "POMYSŁ NA DYNIĘ"

• Z okazji zbliżającego się Dnia Dyni, zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do wzięcia udziału w konkursie „Pomysł na Dynię”.

Organizatorzy:     Agnieszka Dura i Aneta Janczak

• Przedszkolaki z wizytą w Instytucie Ogrodnictwa - Państwowym Instytucie Badawczym

•  18 października Przedszkolaki wybrały się do Skierniewic by zwiedzać Instytu Ogrodnictwa. Podczas spaceru po Sadzie, próbowały borówek, malin i pysznych jabłek. W Szklarni Doświadczalnej obejrzały roślinność rosnącą w ciepłym klimacie. Cała wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Pałacu Prymasowskiego, który jest siedzibą dyrekcji PIB. Dziękujemy pracownikom Instytutu, w szczególności panu Mariuszowi Lewandowskiemu oraz pani Danucie Polkowskiej za wspaniałe przyjęcie i wprowadzenie nas w tajniki ogrodnictwa.

• W podziękowaniu za trud – akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• W dniu 12 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Młodzi artyści słowem i piosenką podziękowali nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trud oraz cierpliwość jaki wkładają w wychowanie oraz troskę o dobro uczniów.

• PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

• NADCHODZI ZIMA

najgorszy okres w schroniskach dla zwierząt!!!

LOP organizuje zbiórkę karmy na rzecz czworonożnych psów i kotów, podopiecznych schroniska w Skierniewicach.

Zachęcamy serdecznie społeczność szkolną,

do wzięcia udziału w organizowanej zbiórce

Do 13 listopada zbieramy w holu szkoły :

- karmę (suchą i mokrą)

- "przysmaki", zabawki dla zwierząt

- koce, poduszki, kołdry, ręczniki, posłania

• Dzień Głośnego Czytania.

• W piątek 29 września obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie klasy VI czytali przedszkolakom oraz uczniom klas I. i II.

Maks i Janek przygotowali wiersz o warzywach, a słuchacze powtarzali nazwy, a następnie wskazywali wyczytane jarzyny. Ola, Maria i Szymon przeczytali historię o tym, jak się krasnal wybierał z sójkami za morze. Oczywiście nigdzie nie poleciał 😊. Natomiast Julia, Amelia i Wiktoria opowiedziały najmłodszej grupie o Pinku, który nie lubił swojego brzucha, bo brzuch był za duży od ciastek i orzeszków.

Szóstoklasiści świetnie się przygotowali do roli lektorów, zaciekawili słuchaczy, wciągnęli ich do świata czytanek.

Dzień głośnego czytania to święto, które skierowane jest głównie do dzieci, ponieważ czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.