• Pożegnania nadszedł czas.

          • Wśród tylu naszych szalonych marzeń

            Wśród myśli nie poukładanych

            Wchodzimy w życie niepewnie jak dzieci

            Jak małe wątłe bańki mydlane...”

            W środę 21 czerwca uczniowie klasy VIII podziękowali swoim nauczycielom, a także kolegom i koleżankom za wspólne lata nauki.

            Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 i zgromadziła całą szkolną społeczność. Rozpoczęli siódmoklasiści, którzy z humorem scharakteryzowali swoich starszych kolegów i koleżanki. Oj, dostało się niektórym 😊. Było dużo śmiechu, a także drobne upominki, np. poduszka dla wiecznie zaspanego kolegi, mikrofon dla uczennicy śpiewającej ma każdej akademii, wędka, “złota rączka”, lustereczko, a nawet kłódka.

            Następnym punktem spotkania była prezentacja przygotowana przez p. Agnieszkę Niterę ilustrująca szkolną przygodę uczniów kończących naukę w podstawówce. Tu też było dużo śmiechu, a nawet pojawiły się łzy, bo jak się nie wzruszyć, gdy spogląda na nas słodki przedszkolak, który za dwa dni odbierze świadectwo ukończenia szkoły podstawowej..

            Po prezentacji głos zabrali ósmoklasiści. Podziękowali swoim nauczycielom za lata wytężonej pracy, a zrobili to również z humorem.

             

            Pani Lidia – dyrektorka,

            lat dwadzieścia bez mała, nam królowała.

            do życia w rodzinie przygotowywała.

            Zawsze serdeczna i pomocna,

            więc i współpraca z Nią była owocna.

            Jak trzeba to palcem pogroziła,

            kiedy indziej z lekcji zwolniła

            A teraz cicho i spokojnie świetlicę ogarnia.

            Kocha ją bardzo cała szkolna dzieciarnia 😊”

             

            Matematyko! Ty zmoro moja!

            Ile cię trzeba cenić, później się dowiem.

            Dziś trudność twą w całej ozdobie widzę,

            i pojmuję, ale nie tęsknię po tobie.

            O Agnieszko, co algebry bronisz w matematycznej sali.

            Ty, co Pitagorasa twierdzenie chronisz z jego wzorem!

            Jak mnie dziecko pod tablicą postawiłaś z trudem.

            Gdy od płaczącej matki pod Twoję opiekę

            Ofiarowany, zaspaną podniosłem powiekę

            A teraz mogę śmiało do liceum progu

            Iść, a za zdobytą wiedzę podziękować Tobie i Bogu”.

             

            Nam się uczyć nakazano. A wtem w oczach pociemniało...

            Spojrzałem na klasę, śmiechu było mało.

            Wzorów z chemii ciągną się szeregi,

            Prosto, długo, daleko, jako morza brzegi.

            I widziałem pana Piotra; - podszedł, palcem wskazał

            I tablicę Mendelejewa ogromną pokazał.

            Wylewa się spod kredy wzór obszerny sumaryczny

            Długą, czarną kolumną, niczym potwór mityczny,

            oklejony cyframi i symbolami. Jak głupi

            Stoję pod tablicą dzień długi”.

            To tylko niektóre z tekstów ułożonych przez uczniów, a ujawniające ich wrażenia, doświadczenia. Na koniec przy dźwiękach piosenki “Ale to już było” uczniowie wręczyli kwiaty swoim nauczycielom.

            Minęło dziesięć lat odkąd tych sześcioro uczniów: Natalia, Kamil, Bartosz, Patrycja, Jakub i Weronika, spotkało się w przedszkolu. Były smutki, były radości..., pierwsze literki, czytanki, zabawy. Sukcesy, nagrody, ale też trudności. Wspólne akcje szkolne, uroczystości, choinki i wycieczki. A wszystko po to, by dać podstawy do dalszej nauki, pracy. I tylko raz po raz przewijała się myśl: Jak to szybko minęło. Ale jak powiedział Paulo Coelho: “„Każdy koniec daje szansę na nowy początek”.

            Powodzenia... 😊

             



             

          • Wycieczka do Sochaczewa i Żelazowej Woli

          • 12 czerwca uczniowie klasy I oraz klasy III wybrali się do Sochaczewa i Żelazowej Woli. Zwiedziliśmy Muzeum Kolei Wąskotorowej – obejrzeliśmy mnóstwo zabytkowych lokomotyw i innych pojazdów szynowych. Wybraliśmy się też w niezapomnianą podróż pociągiem Retro z Sochaczewa do Wilcza Tułowskiego. Przeszliśmy z przewodnikiem skrajem Puszczy Kampinowskiej i wróciliśmy pociągiem na piknik przy ognisku. W Osadzie Puszczańskiej chętnie zostalibyśmy dłużej, ale czekały kolejne atrakcje w Żelazowej Woli. Pani przewodnik ciekawie opowiadała oprowadzając nas po Domu Urodzin Fryderyka Chopina. Mogliśmy podziwiać pomieszczenia, które pamiętają rok 1810, gdy Fryderk Chopin przyszedł tu na świat. Uczestniczyliśmy też w zajęciach „Mali kompozytorzy” – zapisaliśmy, a następnie posłuchaliśmy wykonania naszych kompozycji – F. Chopin pierwszy swój utwór skomponował mając tylko 7 lat. Z zapałem ruszyliśmy również poznawać tajemnice Parku – spontanicznie utworzone grupy wykonywały kolejne zadania i zaznaczały na mapie odnajdywane miejsca. Pełni wrażeń wróciliśmy do Pszczonowa.

            Wychowawczynie kl. I-III

          • Z wizytą u pierwszych władców

          • W dniach 6 – 7 czerwca uczniowie naszej szkoły poznali miejsca związane z początkami państwa polskiego: Gniezno, Biskupin i Poznań.

            Zwiedzili wznoszący się na Wzgórzu Lecha jeden z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków Polski - Katedrę gnieźnieńską. Niemal od tysiąca lat jest to miejsce kultu św. Wojciecha. A ze świętym związany jest patron naszej szkoły - Bolesław Chrobry, który w Gnieźnie był koronowany. Na szczególną uwagę zasługują brązowe Drzwi Gnieźnieńskie ilustrujące żywot św. Wojciecha. Uczniowie wykazali się wiedzą i spostrzegawczością odpowiadając na pytania przewodnika.

            Wtorkowe popołudnie to wizyta w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie – osadzie sprzed 2700 lat. Uczniowie zwiedzali chaty kryte strzechą, poznawali życie mieszkańców. Wysłuchali wielu opowieści o początkach osadnictwa na tych ziemiach i kulturze łużyckiej.

            Wieczór to odpoczynek w hotelu, ale nasi uczniowie mają niespożyte pokłady energii i już po kolacji pobiegli na boisko, by grać w piłkę.

            W środę zwiedzanie rozpoczęli od Muzeum Miniatur w Pobiedziskach. Tam również usłyszeli wiele opowieści o życiu przed setkami lat. Obejrzeli zabytki zbudowane w skali 1:20, m.in. Stary Rynek w Poznaniu, Katedrę Poznańską, Katedrę Gnieźnieńską, Pałace w Czerniejewie, w Rogalinie, w Lubostroniu, a także Kościół Klasztorny w Lubiniu oraz Palatium na Ostrowie Lednickim.

            Wiele atrakcji czekało na uczestników wycieczki także w Poznaniu – zwiedzanie Rynku, Katedry Poznańskiej, a na zakończenie udział w warsztatach rogalowych. Na zakończenie warsztatów każdy mógł spróbować świeżych wypieków.

            Do domu wrócili zmęczeni, z głowami pełnymi nowych wiadomości. Czekają już na kolejną atrakcję😊

             

          • Jak nie czytam jak czytam

          • „Jak nie czytam jak czytam”, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. Przedszkolaki w ogrodzie wysłuchały czytanej bajki „Kicia Kocia w  plenerze” autorstwa Anity Głowińskiej. Inspirowani bohaterką książki, dzieci zamieniły się w małych artystów. Malowały otaczający ich krajobraz wg własnego pomysłu i umiejętności.

          • PRZEDSZKOLAKI W "RANCZO AGROBANDA"

          • Dnia 2 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do miejscowości Żelechlinek. Tam w zagrodzie „Ranczo Agrobanda” spędziły niezapomniany czas w towarzystwie zwierząt. Mieszkańcy gospodarstwa (kangury, kozy, alpaki, owce, konie, zebra, osły, wielbłądy, daniele….) były bardzo przyjazne, domagały się głaskania i uwagi. Dzieci miały możliwość nakarmić wszystkie zwierzęta, pojeździć na kucyku, zejść kiełbaskę z grilla i wyszaleć się na wielkim dmuchańcu.  

            Przedszkolaki zmęczone, ale z bagażem doświadczeń wróciły do przedszkola.


      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im.Bolesława Chrobrego w Pszczonowie, Pszczonów 53, 99-420 Łyszkowice
        • +48 46 835 22 24
        • Pszczonów 53 99-420 Łyszkowice Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych