• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

• Światowy Dzień Ziemi 2023 obchodzimy 22 kwietnia. W naszej szkole obchodziliśmy w piątek 21 kwietnia. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, odbywał się pod hasłem: "Inwestujmy w naszą planetę".

W święto Ziemi LOP przygotował grę terenową dla klas 0-VIII oraz klasowy konkurs plastyczny. Gra polegała na zaliczeniu zadań, które miały zwiększyć świadomość uczniów na temat ekologii, środowiska oraz naszej planety. Grupy uczestniczyły w zabawach sportowych, ruchowych oaz wykazywały się wiedzą dotyczącą ochrony Ziemi. Celem gry było uratować naszą planetę przed zagładą. Zwyciężyła grupa- Ekologów, która otrzymała drobne upominki a wszyscy uczestnicy zabawy słodkości.

Grę przygotowali i prowadzili członkowie Ligi Ochrony Przyrody- Natalka Kolis, Błażej Polit, Martynka Traczyk, Maja Strugińska, Wiktoria Bodek, Amelka Stań, Wojtek Kocemba, Piotr Trojan, Szymon Szczechowicz, Weronika Więcek.

Szkolny konkurs plastyczny ,,Chrońmy naszą planetę"

Liga Ochrony Przyrody zorganizowała szkolny konkursu plastyczny na plakat wykonany w grupach pn. ,,Chrońmy naszą planetę”, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 21 kwietnia z okazji obchodów ,,Dnia Ziemi". Głównymi celami konkursu było propagowanie wiedzy przyrodniczej, zwiększenie świadomości proekologicznej, rozbudzanie poczucia współodpowiedzialności za ochronę środowiska, propagowanie zasad prawidłowej segregacji odpadów, wtórne wykorzystanie odpadów jako tworzywa artystycznego, zachęcenie dzieci do twórczego działania.

Wszystkie prace konkursowe wykazały się oryginalnym ujęciem tematu oraz kreatywnością. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury postanowiło podzielić prace na dwie kategorie wiekowe.

I kategoria – od grupy 3-4 latków - klasy 3,

II kategoria- klasy IV - VIII.

Zwycięscy otrzymali upominki i słodkości.

Laureaci konkursu plastycznego ,,Chroń naszą planetę":

I kategoria

I miejsce- grupa 3-4 latków,

II miejsce- klasa 0, klasa 1, klasa 3.

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „RODZINA ULMÓW z MARKOWEJ – historia wypełniona dobrocią i Miłością”,

• Serdecznie zapraszamy Uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „RODZINA ULMÓW z MARKOWEJ  – historia wypełniona dobrocią i Miłością”, który kierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych i do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Jesteśmy przekonani, że ta konkursowa inicjatywa jest ważna i potrzebna. Ulmowie stali się bohaterami niesienia bezinteresownej pomocy. Ten akt heroizmu jest doskonałą lekcją dla współczesnych rodzin, które są źródłem wartości kształtujących postawy dzieci i młodzieży wobec innego człowieka.

DO DNIA 12 MAJA czekamy i przyjmować będziemy PRACE wraz ze ZGŁOSZENIAMI do uczestnictwa w tym Projekcie. W załączeniu przekazujemy Regulamin i Formularz  zgłoszeniowy. Więcej konkursowych szczegółów jest dostępnych na naszej stronie internetowej www.fundacjabowarto.pl.

Z pozdrowieniami,

Renata Wardecka

Prezes|Fundacja BO WARTO

(602-120-554 www.fundacjabowarto.pl

• .

• Wiosenna przerwa świąteczna trwa

od 6 kwietnia (czwartek) do 11 kwietnia (wtorek).

• Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

• Dnia 5 kwietnia 2023r. odbyła się akademia z okazji Świąt Wielkiejnocy. Uczniowie klasy 5 i 4 oraz Oliwier z klasy trzeciej, przygotowani przez panią Katarzynę Szymajdę, zaprezentowali wiersze i piosenkę o tradycjach i zwyczajach związanych z Wielkim Tygodniem. Następnie przewodnicząca szkoły złożyła życzenia świąteczne i wszyscy podzielili się jajkiem, kiełbasą i chlebem.

Na zakończenie  Pani Dyrektor życzyła uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych, Wesołego Alleluja.