• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• Dzień 28 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3/4 letnich i ich rodziców. Bowiem tego dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka.

W uroczystości brali udział rodzice dzieci i pani Dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej. Najmłodsze przedszkolaki prezentowały przed gośćmi swoje umiejętności wokalne oraz taneczne, dając tym samym dowód jak dużo już potrafią. Po występach dzieci przyrzekły uroczyście zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać pani i być dzielnym przedszkolakiem.  Następnie pani dyrektor Lidia Matyjaszczyk dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka.

Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia, przedszkolaki otrzymały dyplom i upominek. Po oficjalnej części rodzice z dziećmi bawili się przy muzyce.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada klasa 1 i klasa 3 oraz Pszczółki i Sówki odchodziły Dzień Pluszowego Misia (Teddy Bear ma już 120 lat). Dzieci przyniosły swoje ulubione przytulanki – niektóre baaaaaardzo duże i radośnie spędziły ten dzień. Była dyskoteka andrzejkowa z misiami, wspólne zabawy i zdjęcia. Klasa 3 upiekła smaczne pizze i poczęstowała chętnych ze wszystkich klas. Dzieci skorzystały też z pierwszego tej jesieni śniegu, który padał cały poprzedni dzień. Kule lepiły się doskonale i powstawały mniejsze i większe bałwany, a nawet śnieżny fotel.

• Andrzejki

• W czwartek 24 listopada, nieco wcześniej ze względu na Adwent, odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Tego dnia gościliśmy uczniów klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Makowie wraz z wychowawcą - Panią Renatą Wójcik. Nasi ósmoklasiści z pomocą młodszych kolegów i koleżanek przygotowali salę gimnastyczną i dobrali muzykę. Jak andrzejki, to musiały być wróżby. I były, np. wystawianie butów za drzwi, żeby dowiedzieć się, która panna lub kawaler jako pierwsi zmienia stan cywilny. Okazją do zabawy były również konkursy z nagrodami.

A ponieważ do tańca potrzebna jest energia, to uczniowie przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich, którzy się bawili.

Impreza się udała, do domu wróciliśmy w tanecznych nastrojach:)

• AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA - NARODOWEGO ŚWIĘTA NIIEPODLEGŁOŚCI

Polska to taka kraina,
            która się w sercu zaczyna.
            Potem jest w myślach blisko,
            w pięknej ziemi nad Wisłą.
            Jej ścieżkami chodzimy,
            budujemy, bronimy.
            Polska – Ojczyzna…
            Kraina, która się w sercu zaczyna”-

słowa wiersza Ryszarda Przymusa wybrzmiały w czasie naszej szkolnej akademii z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyła się ona w środę 9 listopada na sali gimnastycznej. Uczniowie każdej z klas mieli okazję w tym dniu zaprezentować swoje talenty recytatorskie lub wokalne, angażując się w przygotowanie montażu słowno – muzycznego. Przypomnieliśmy sobie, jak trudna była polska droga do wolności i niepodległości, jak wieloma wyrzeczeniami trzeba było okupić naszą suwerenność. Oddaliśmy hołd wszystkim tym, którzy oddali życie za ojczyznę, którzy pielęgnowali ducha patriotycznego w czasie zaborów, sprawiając, że Polacy nie zatracili swojej narodowej tożsamości.

Tradycją już stał się udział naszej placówki w akcji „Szkoła do hymnu”. Jesteśmy dumni, że tekst „Mazurka Dąbrowskiego” doskonale znają nawet przedszkolaki!

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto ustanowione w dzień urodzin Walta Disneya, jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci, 5 listopada. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci jak i dorosłych - bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.

W piątek 4 listopada przedszkolaki zamieniły naszą szkołę w bajkową krainę. Dzieci przebrały się za postacie z wybranej przez siebie bajki. W całej szkole zrobiło się barwnie, kolorowo i bajkowo.