• 21 marca MAMY WIOSNĘ!

•  Z tej okazji przedszkolaki przygotowały uroczystość pożegnania zimy i powitania wiosny. Żabki, biedronki, pszczółki oraz bocian zaśpiewały, zatańczyły i przywołały Panią Wiosnę. Po występie, wszystkie klasy zaniosły wykonane przez siebie Marzanny na palenisko, aby ostatecznie rozprawić się z Panią Zimą.

Dla uczniów klas 1-8 zorganizowano konkurs pt. "Zaskakująca Marzanna".

Uczniowie zawalczyli o immunitet Pani Wiosny.

• Dla zwierząt z Ukrainy❣

• Liga Ochrony Przyrodyoraz Organizacja Charytatywna Czterołapki

Zwracamy się do Państwa z prośbą,
            o wsparcie dla zwierząt domowych,
            które także są ofiarami działań wojennych  w Ukrainie.

Na terenie szkoły organizujemy zbiórkę karmy, akcesoriów, koców oraz innych rzeczy potrzebnych zwierzętom w ramach tej akcji.

Zbiórka trwa od 13.03 do 30.04

W holu szkoły ustawione jest pudło na zbierane dary.

Pomagamy innym przetrwać wojnę.

Za każdą pomoc z góry serdecznie D-Z-I-Ę-K-U-J-E-M-Y ❣❣❣

Organizator: Liga Ochrony Przyrody

• Włączamy się do akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".

• Nasza szkoła przystąpiła do akcji" Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", prowadzonej w całej Polsce przez Green Office Ecologic. Jej celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami.

W ramach akcji prowadzimy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie szkoły od marca do kwietnia 2023 r.

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. To okazja pozbycia się nieodpłatnie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

ZACHĘCAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI. ZRÓBMY TO DLA NAS SAMYCH, NASZEJ SZKOŁY I NASZEJ PLANETY.

Najważniejsze informacje:

Termin: od 18 marca do 24 kwietnia 2023r.

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Pszczonowie (teren przy ognisku)

Zbieramy: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, itp.

Nie zbieramy: Podczas akcji NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK !!!

Więcej informacji o samej akcji na stronie: www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

• Konkurs fotograficzny dla uczniów szkół z woj. łódzkiego

• Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego realizuje projekt pod nazwą "Wyprawy w łódzkie - pakiet filmów i działań edukacyjnych promujących ekologię i ochronę środowiska  z elementami aktywnej turystyki wśród dzieci i rodzin". W ramach tego projektu organizujemy konkurs fotograficzny dla uczniów szkół z województwa łódzkiego. Zachęcamy Państwa do rozpowszechniania informacji o konkursie wśród dzieci uczących się w Państwa placówkach. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Na czym polega konkurs:

Wystarczy zrobić ciekawe zdjęcie krajoznawcze w dowolnym miejscu na terenie województwa łódzkiego i wraz z krótkim opisem przesłać je mailem do organizatora.Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy drogą elektroniczną przesłać od 1 do 3 zdjęć wykonanych na terenie województwa łódzkiego na adres email:

konkursfoto@rotwl.pl

Wszelkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo na stronie:

Regulamin konkursu znajduje się tutaj:

Celem  konkursu i projektu jest podniesienie świadomości i wiedzy ekologicznej uczniów, oraz zwiększenie wiedzy o bogatej ofercie regionu w zakresie rekreacji i turystyki oraz aktywnych i bezpiecznych dla środowiska formach spędzania wolnego czasu.

Nagrodami rzeczowymi w konkursie są:

I miejsce - Cyfrowa kamera sportowa Full HD Insta 360 ONE

II miejsce - Aparat fotograficzny

III miejsce - Plecak turystyczny

wyróżnienie - Album ze zdjęciami z regionu

• .

• Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie "Wojewódzki Konkurs na Kartkę Świąteczną 2023" na stworzenie pracy plastycznej związanej z tradycją wysyłania kartek świątecznych z okazji Święta Wielkanocy. Szczegóły konkursu na www.ldk.lodz.pl

• .

• Dział Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu przez dzieci prac plastycznych lub filmowych inspirowanych obrazami Jana Matejki z zamkowej kolekcji a są to: Batory pod Pskowem, Kazanie Skargi, Rejtan, upadek Polski i Konstytucja Trzeciego Maja.

Naszą ofertę kierujemy do szkół podstawowych, świetlic, domów kultury, bibliotek i ognisk plastycznych. Dokładne informacje na temat zadania konkursowego, zasad uczestnictwa oraz regulamin wraz z załącznikami znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. https://www.zamek-krolewski.pl/strona/1713-zamek-w-dzieciecej-wyobrazni-tu-mowi-matejko-konkurs-plastyczny

Zachęcamy także do obejrzenia krótkiej relacji z gali podsumowującej zeszłoroczną edycję konkursu. https://www.youtube.com/watch?v=fz20sEvghmk