• ODPOCZYWAJ NA WSI

• Drodzy Uczniowie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Odpoczywaj na wsi" zorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Regulamin i potrzebne załączniki do konkursu znajdziecie w zakładce Strefa Uczniów i Rodziców_ Dokumenty_Oświadczenia i regulaminy

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• W piątek 16 września wzięliśmy udział w „Sprzątaniu świata”. Akcja ta wywodzi się z Australii i ma już kilkudziesięcioletnią tradycję. Każdego roku w trzeci piątek września miliony wolontariuszy na całym świecie podejmują trud sprzątania.

Włączając się w tę inicjatywę, uczniowie każdej z klas wyruszyli na ulice Pszczonowa, aby uporządkować okolicę. Śmieci zbieraliśmy do worków, na bieżąco je segregując.

Dzięki naszej pracy teren wokół szkoły wygląda piękniej!

• Spotkanie autorskie z pisarzem Romualdem Pawlakiem.

• 14 września uczniowie klas I-IV uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Romualdem Pawlakiem – autorem książki pt. ,,Być jak Ignacy” realizowanym w ramach projektu ,, O Ignacym wiem wszystko” (Projekt realizowany jest w ramach Programu Grantowego ,,Rozgrzewamy Polskie Serca” Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza z siedzibą w Warszawie).

W związku z dwusetną rocznicą urodzin Ignacego Łukasiewicza (1822-1882) Makowskie Centrum Kultury – GBP w Makowie organizuje konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III pt. „Ignacy Łukasiewicz – wielki wynalazca w oczach najmłodszych.” Konkurs trwa do 12X2022r.

Uczniowie klas V-VIII mogą wziąć udział w konkursie wiedzy pt. „ O Ignacym wiem wszystko.”

Regulaminy konkursów znajdziecie w zakładce Strefa Uczniów i Rodziców_ Dokumenty_Oświadczenia i regulaminy

• INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• 1 września w murach naszej placówki rozbrzmiał pierwszy szkolny dzwonek. Wypoczęci i pełni zapału do pracy zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością p. Jolanta Zarzycka – Karda – dyrektor GZEAS w Makowie.

Poczet złożony z ósmoklasistów z dumą zaprezentował przepiękny sztandar, który od czerwca jest symbolem naszej szkoły.

Po części oficjalnej spotkaliśmy się w klasach z wychowawcami.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanego, owocnego i obfitującego w sukcesy roku!