• ANDRZEJKI

          •  Zdjęcia z andrzejkowego balu pszczółek oraz wróżb, które zorganizował samorząd dla najmłodszych uczniów. 

          • Z wizytą w schronisku dla zwierząt

          • 24 listopada członkowie LOP wybrali się z wizytą do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach. Celem wizyty  było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych  zwierząt oraz chęć niesienia pomocy skrzywdzonym czworonogom.

            Uczniowie wraz z opiekunem przekazali zebrane dary, w których znalazły się : sucha i mokra karma, koce, przysmaki oraz inne potrzebne artykuły.

            Podczas wizyty uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po obiekcie. Dzięki przewodnikowi dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące jak i wytyczne, dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska czy do adopcji. Pracownicy schroniska zachęcali młodzież do zaangażowania się w pracę wolontariacką na rzecz zwierząt. Uczniowie mieli okazję odwiedzić podopiecznych schroniska w ich boksach oraz pobawić się z kotami. Na koniec wygłodniali uczestnicy wycieczki udali się do McDonalda.

            Wszystkim, którzy wsparli tę piękną inicjatywę zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt z całego serca dziękujemy!


             

          • XIII edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

          • 17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole XIII edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania -  uczenia się matematyki, a także zachęcenie młodzieży i dorosłych do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów. Ich główną formą były losy o różnym stopniu trudności. Każda osoba, która odpowiedziała poprawnie na 5 pytań, otrzymywała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

            Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji DZIĘKUJEMY oraz gratulujemy prawidłowych rozwiązań.

          • KONKURS "RODZINNY STROIK BOŻONARODZENIOWY"

          • REGULAMIN KONKURSU „RODZINNY STROIK BOŻONARODZENIOWY”

            Tworzenie stroików w czasie Świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Poprzez konkurs pragniemy, aby obyczaj ten stał się narzędziem popularyzowania sztuki ludowej oraz kultywowania tradycji jako formy wyrazu artystycznego uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Mamy nadzieję, iż konkurs ten stanie się tradycją w naszej szkole. Jednocześnie chcemy także dzielić się miłością i pomocą, wszystkie stroiki będą wystawione na sprzedaż a zebrane fundusze przeznaczone na wybrany przez nas cel charytatywny.

            Temat konkursu: „Rodzinny Stroik Bożonarodzeniowy”- kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w rodzinie i naszej szkole.

            Organizator konkursu: Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Pszczonowie.

            Cele konkursu:

            - Pielęgnowanie zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

            - Nawiązanie bliższych relacji rodzinnych.

            - Zaangażowanie całej rodziny w podtrzymywanie tradycji.

            - Kultywowanie tradycji tworzenia stroików świątecznych z pokolenia na pokolenie.

            - Doskonalenie umiejętności twórczych.

            - Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz dorosłych.

            -Wdrażanie do dbałości o estetykę pracy.

            - Kształtowanie uczciwego współzawodnictwa.

            Uczestnicy konkursu: Konkurs skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej w Pszczonowie i ich rodzin.

            Jury : Prace zostaną ocenione poprzez komisję powołaną przez organizatora.

            Decyzja jury o nagrodach jest ostateczna i nieodwołalna.


             

          • Dzikie zwierzęta w naszej szkole.

          • 15 listopada odbyły się edukacyjne warsztaty, bowiem do naszej szkoły zawitali niespotykani goście- dzikie oraz domowe zwierzęta: jeż, wiewiórka, mysz, królik, kawia domowa. Możliwe to było dzięki pani Agacie, która zajmuje się tymi zwierzętami i prowadzi na co dzień- Pastuszkowe Ranczo.

            Pani Agata przedstawiła świat zwierząt, ukazując ich różnorodność, oraz dostarczyła dzieciom informacji jak o nie dbać i jak się należy w ich obecności zachować. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły grupy 3,4 latków, 5,6 latków oraz klasa II byli zachwyceni z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w tej żywej lekcji biologii.

             

            Dziękujemy za tak wspaniałe odwiedziny i chętnie czekamy

            na kolejny raz!

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • 25 października w środę wybraliśmy się cała klasą na wycieczkę do Warszawy. Do stolicy dotarliśmy pociągiem, a następnie pieszo udaliśmy się w stronę Teatru Buffo. Po drodze podziwialiśmy uroki jesieni w mieście oraz zabytki stolicy.

            Sztuka, która obejrzeliśmy, to „Romeo i Julia” – historia miłosna znana chyba każdemu. Spektakl był jednak niezwykły, miał nowoczesny charakter. Oglądaliśmy go w specjalnych okularach, ponieważ wzbogacały go efekty 3D.

            Po spektaklu poszliśmy do escape roomu „Zagadkownia”, gdzie zostaliśmy podzieleni na grupy i wprowadzeni do pokoi pełnych zagadek. Dziewczęta przemierzały dżunglę, uciekały kanibalom, a chłopcy próbowali uniknąć klątwy Tutenchamona i wydostać się z piramidy. Odkrywaliśmy sekrety i zagadki tajemniczych pokojów, musieliśmy działać zespołowo i wykorzystywać całą swoją wiedzę i umiejętności. Zabawa była świetna.

            Wszystko, co dobre, szybko się kończy, więc i nasza przygoda w Warszawie dobiegała końca. W drodze na dworzec wstąpiliśmy jeszcze do McDonalds`a na coś pysznego.

            Ta wycieczka to był wspaniały pomysł: jazda pociągiem, spacer po Warszawie, spektakl, zagadki – tak wiele wrażeń w ciągu jednego dnia. A wszystko pod bacznym okiem naszej wychowawczyni pani Agnieszki Nitery i pani Renaty Paciorek oraz kilku rodziców.

          • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • Święto Niepodległości Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

            Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

            Józef Piłsudski

            10 listopada, w przeddzień 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca te wydarzenia.

            Część artystyczna wprowadziła społeczność szkolną w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 roku. Celem było także ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki o ojczyznę.

            Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni patriotyczne, Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami oraz miłość do Ojczyzny (m.in.: “Hymn do miłości Ojczyzny”, “Moja piosnka” czy “Katechizm Polskiego Dziecka”). Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne: ”Zachwyca nas Polska” -zaśpiewane przez Nikolę i Olę, “Rozkwitały pąki białych róż” - w wykonaniu tercetu z klasy 6 - Amelię, Julię i Olę oraz “Piechota” zaśpiewana przez Olę z klasy I. Zespołowi śpiewającemu pieśń “Przybyli ułani” akompaniował na akordeonie Oliwier, natomiast gitara towarzyszyła śpiewowi Wiktorii i Zosi i piosence” Dziewczyna z granatem w ręce”.

            Artyści zebrali wielkie brawa.

            Nasza szkoła już kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej akcji “Szkoła do hymnu”, więc taki był kolejny punkt obchodów Święta Niepodległości. Uroczyście wprowadzono sztandar szkoły i wszyscy odśpiewaliśmy “Mazurka Dąbrowskiego”. Dumą napawa fakt, że nawet najmłodsi znają tę pieść i głośno ją śpiewają.

            Taki dzień dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

          • Wyjątkowy Dzień Dyni w Szkole

          • 31 października w Dzień Dyni został rozstrzygnięty konkurs na pomysłową dynię. Uczniowie wraz z rodzicami wykazali się ogromną kreatywnością ozdabiając to wspaniałe warzywo. Na szkolnym korytarzu mogliśmy podziwiać domki, statki, zwierzęta, czy postacie z bajek. Składamy ogromne gratulacje dla wszystkich artystów i dziękujemy za tak liczny udział. Spośród wielu prac, trzeba było jednak wyłonić zwycięzców i zostali nimi:

            1 miejsce Kacper Zatorski

            2 miejsce Szymon Reczulski

            3 miejsce Kornelia Wilk

            GRATULUJEMY

            Podczas dokumentowania uroczystości Dnia Dyni wykorzystano wyposażenie Laboratoriów Przyszłości zestaw oświetleniowy LAMPA SOFTBOX ze statywem i żarówką.

             

             

          • LEKCJA FIZYKI W RAMACH LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI

          • Dnia 30 października uczniowie klasy VIII w ramach Laboratoriów Przyszłości na lekcji fizyki zapoznali się ze stacją lutowniczą HOT AIR z grotem 2w1. Stacje lutownicze 2w1 łączą w sobie funkcjonalności dwóch urządzeń - lutownicy hotair na gorące powietrza, a także lutownicy grotowej.W ramach tematów związanych z prądem elektrycznym i obwodami prądu nauczycielka pokazała, w jaki sposób możemy lutować przewody. Następnie uczniowie pod czujnym okiem nauczycielki podjęli się próby zlutowania przewodów.

            Poznane wiadomości mogli sprawdzić w praktyce budując obwody elektryczne. Eksperymentatorzy na podstawie schematów budowali proste obwody elektryczne, a także mierzyli napięcie i natężenie płynącego prądu. Uczniowie z zadaniami poradzili sobie bardzo dobrze. Łączenia szeregowe i równoległe nie sprawiały im najmniejszych trudności.

            Dla uczniów była to bardzo ciekawa lekcja i ciekawe doświadczenie. Uczniowie mieli ogromną frajdę podczas pracy z lutownicą oraz podczas budowy obwodów.

            Na pewno zdobyta wiedza i praktyka przyda im się w życiu codziennym.

            Zajęcia były dokumentowane aparatem fotograficznym Canon PowerShot G7X Mark II zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości.

          • 1 listopada – Pamiętamy, wspominamy…

          • Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju,

            dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.
            Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.] 

            ​​​​​​​ Korzystając z pięknej pogody, 30 października przedszkolaki wybrały się na cmentarz w Pszczonowie. Odwiedziły groby polskich żołnierzy, którzy zginęli podczas walk.  Dzieci uczciły pamięć zmarłych zapalając znicze.

          • WARSZTATY Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

          • 31 października 2023r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez druhów Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Skierniewice”, a zorganizowane przez panią Agnieszkę Niterę. W zajęciach brali udział wszyscy uczniowie poczynając od ósmoklasistów, a kończąc na przedszkolakach. Uczniowie podczas szkolenia dowiedzieli się, jak bezpiecznie ułożyć poszkodowanego, jak postąpić w przypadku braku oddechu lub zadławienia oraz nauczyli się zakładać opatrunki. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, a zdobyta przez nich wiedza z pewnością zwiększy ich poczucie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych. Druhom, prowadzącym szkolenie, w imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy.

          • NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA TYTUŁ SZKOŁY Z MISJĄ

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez Fundację „Redemptoris Missio” Razem mamy ogromną moc!

            Poniżej publikujemy list od Pani Jusytyny Janiec Palczewskiej- Prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej

            Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Waszą pomoc. Dzięki darom, które nam  przekazaliście będziemy mogli pomóc wielu potrzebującym.

            Dziękujemy za Waszą wrażliwość na losy najuboższych mieszkańców świata. To wspaniałe, że w pomoc angażujecie swoich podopiecznych i od najmłodszych lat uczycie ich zauważać potrzeby drugiego człowieka.

            Z ogromną radością chcielibyśmy przyznać Waszej placówce tytuł

            „SZKOŁA Z MISJĄ”.

          • KONKURS "POMYSŁ NA DYNIĘ"

          • Z okazji zbliżającego się Dnia Dyni, zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do wzięcia udziału w konkursie „Pomysł na Dynię”.

            Organizatorzy:     Agnieszka Dura i Aneta Janczak 

          • Przedszkolaki z wizytą w Instytucie Ogrodnictwa - Państwowym Instytucie Badawczym 

          •  18 października Przedszkolaki wybrały się do Skierniewic by zwiedzać Instytu Ogrodnictwa. Podczas spaceru po Sadzie, próbowały borówek, malin i pysznych jabłek. W Szklarni Doświadczalnej obejrzały roślinność rosnącą w ciepłym klimacie. Cała wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Pałacu Prymasowskiego, który jest siedzibą dyrekcji PIB. Dziękujemy pracownikom Instytutu, w szczególności panu Mariuszowi Lewandowskiemu oraz pani Danucie Polkowskiej za wspaniałe przyjęcie i wprowadzenie nas w tajniki ogrodnictwa.

             

             

          • W podziękowaniu za trud – akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          • W dniu 12 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  

             Młodzi artyści słowem i piosenką podziękowali nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trud oraz cierpliwość jaki wkładają w wychowanie oraz troskę o dobro uczniów. 

             

          • PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

          • NADCHODZI ZIMA

            najgorszy okres w schroniskach dla zwierząt!!!

             

            LOP organizuje zbiórkę karmy na rzecz czworonożnych psów i kotów, podopiecznych schroniska w Skierniewicach.

            Zachęcamy serdecznie społeczność szkolną,

            do wzięcia udziału w organizowanej zbiórce

            Do 13 listopada zbieramy w holu szkoły :

            - karmę (suchą i mokrą)

            - "przysmaki", zabawki dla zwierząt

            - koce, poduszki, kołdry, ręczniki, posłania

             

             

          • Dzień Głośnego Czytania.

          • W piątek 29 września obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie klasy VI czytali przedszkolakom oraz uczniom klas I. i II.

            Maks i Janek przygotowali wiersz o warzywach, a słuchacze powtarzali nazwy, a następnie wskazywali wyczytane jarzyny. Ola, Maria i Szymon przeczytali historię o tym, jak się krasnal wybierał z sójkami za morze. Oczywiście nigdzie nie poleciał 😊. Natomiast Julia, Amelia i Wiktoria opowiedziały najmłodszej grupie o Pinku, który nie lubił swojego brzucha, bo brzuch był za duży od ciastek i orzeszków.

            Szóstoklasiści świetnie się przygotowali do roli lektorów, zaciekawili słuchaczy, wciągnęli ich do świata czytanek.

            Dzień głośnego czytania to święto, które skierowane jest głównie do dzieci, ponieważ czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

            Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.


    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Bolesława Chrobrego w Pszczonowie, Pszczonów 53, 99-420 Łyszkowice
      • +48 46 835 22 24
      • Pszczonów 53 99-420 Łyszkowice Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych